Kredyty dla rolników, jak wskazuje ich nazwa to kredyty przeznaczone na rozwój działalności rolnej. Jakie jest ich przeznaczenie, kto może po nie sięgnąć, jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać finansowanie?

Współczesne gospodarstwa rolne coraz częściej stawiają na innowacje. Nic dziwnego. Nowoczesne narzędzia, maszyny i rozwiązania pozwalają zwiększyć wydajność, poprawić opłacalność produkcji i osiągnąć przewagę konkurencyjną. A ta, w branży rolnej jest równie ważna, co w innych segmentach rynku. Aby pozyskać środki, które pozwolą zrealizować cele i plany, także te najbardziej ambitne, właściciele gospodarstw sięgają po zewnętrzne źródła finansowania — stworzone specjalnie z myślą o nich kredyty dla rolników.

Kredyty dla rolników – czym są?

Kredyty dla rolników to kredyty przeznaczone na sfinansowanie celów związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Może być to np. bieżąca działalność, zakup ziemi rolnej, nowoczesnych maszyn i sprzętu, zwierząt, roślin czy nasion. Kredyty dla rolników mogą przybierać formę kredytu obrotowego w rachunku bieżącym, kredytu nawozowego (kredytu przeznaczonego na zakup środków do produkcji rolnej), kredytu inwestycyjnego, kredytu konsolidacyjnego dla rolników czy kredytu rewolwingowego. Innym rodzajem kredytów dla rolników są te z dopłatą Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chcesz wiedzieć więcej o takiej formie finansowania? Skontaktuj się ze mną.

Najkorzystniejszy kredyt dla rolnika

W zależności od banku i konkretnej oferty kredytowej, jako rolnik będziesz mógł pożyczyć nawet kilka milionów złotych. Okres spłaty finansowania wynosi z reguły od kilku do kilkunastu lat, w zależności od rodzaju kredytu.

Wymagania, jakie stawiają wnioskującym poszczególne instytucje finansowe, mogą się różnić. Jako ogólną zasadę można przyjąć jednak, że kredyty dla rolników to produkty finansowe skierowane do wszystkich osób prowadzących działalność rolną. Mogą sięgnąć po nie rolnicy prowadzący małe, średnie i duże gospodarstwa rolne, hodowcy, sadownicy czy rolnicy uprawiający kwiaty.

Większość banków oferuje kredyty rolne z możliwością wyliczenia dochodu z faktur lub hektarów przeliczeniowych. Odmienne formuły pozwalają w elastyczny sposób dostosować parametry produktu do potrzeb i możliwości rolników, zapewniając tym samym maksymalną wygodę obsługi finansowania.

kredyt dla rolników
Kredyt dla rolników – Consulter

Kredyt dla rolników a zabezpieczenie spłaty

Czy udzielając kredytów dla rolników, banki wymagają ustanowienia zabezpieczenia spłaty?  Wszystko zależy od rodzaju kredytu, kwoty finansowania, przeznaczenia środków i indywidualnych cech gospodarstwa rolnego. Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt dla rolnika bez zabezpieczeń rzeczowych, pomogę Ci znaleźć ten, który najlepiej spełni Twoje potrzeby, nie wymaga ustanawiania zabezpieczeń spłaty ani przedstawiania prognoz finansowych.

Kredyty dla rolników — dlaczego warto?

Kredyt dla rolników pomoże Ci osiągnąć cele związane z prowadzeniem działalności rolnej. Dzięki pozyskanym z niego środkom kupisz niezbędne maszyny, zastosujesz nowoczesne technologie czy nabędziesz przydatne know how. Bez konieczności inwestowania własnego kapitału. Działając w ten sposób, poprawisz wydajność i zdobędziesz przewagę konkurencyjną. A to przełoży się na wyższe zyski oraz osiągnięcie i utrzymanie stabilnej pozycji na rynku. Także w długofalowej perspektywie.

Kredyt dla rolników — jak wybrać ten najlepszy?

Aby kredyt dla rolnika okazał się realnym wsparciem i nie obciążył nadmiernie budżetu, powinien być maksymalnie dostosowany do potrzeb kredytobiorcy. Przed podjęciem decyzji o jego wyborze warto porównać oferty różnych banków. Ogrom dostępnych na rynku produktów może jednak przyprawić o istny zawrót głowy, zwłaszcza osobę, która nigdy wcześniej nie korzystała z finansowania dla rolników.

Nie masz czasu i nerwów na przeglądanie kolejnych stron internetowych i żmudną analizę ofert? Pomogę Ci. Dzięki mojemu wsparciu znajdziesz szyty na miarę kredyt, precyzyjnie dostosowany do swoich potrzeb, który przyniesie gospodarstwu odczuwalne korzyści. Napisz do mnie lub zadzwoń.