Znajdę dla Ciebie najlepszy faktoring dostosowany do potrzeb płynnościowych Twojej Firmy!

Faktoring wierzytelnościowy, faktoring pełny, faktoring mieszany, faktoring eksportowy, faktoring odwrotny, faktoring pojedynczy!

Polska ma jedne z najdłuższych terminów płatności w gospodarce. Średnio siedem na dziesięć firm nie otrzymuje płatności w terminie, a średnia rotacja należności w Polsce to 75 dni. Czy wiesz że faktoring jako zobowiązanie pozabilansowe wpływa pozytywnie na strukturę bilansu i wskaźniki finansowe? Popraw płynność finansową swojej firmy i skorzystaj z finansowania faktur.

Poznaj różne rodzaje faktoringu. Zadzwoń i powiedz jakiego faktoringu szukasz?

Czym jest faktoring i co warto wiedzieć o faktoringu? Jak działa faktoring i dlaczego poprawia płynność finansową?

Faktoring polega na wykupie przez podmiot świadczący usługi faktoringowe (faktor) nieprzeterminowanych wierzytelności przedsiębiorstw (faktorant) należnych im od kontrahentów z tytułu dostaw i usług. Jeśli wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności co powoduje w Twojej firmie zatory płatnicze powinieneś skorzystać z rozwiązań płynnościowych takich jak faktoring. Główną zaletą faktoringu jest fakt, iż dokonując cesji wierzytelności uzyskujesz natychmiast gotówkę za fakturę. Faktoring to narzędzie pozwalające firmom zachować płynność finansową i wiarygodność płatniczą. W zależności od potrzeb i specyfiki branży w której działa Twoja firma zastosowanie może znaleźć różna forma faktoringu np.: faktoring jawny, faktoring cichy, faktoring odwrotny, faktoring mieszany, faktoring eksportowy czy faktoring globalny. Możesz skorzystać z faktoringu pełnego (bez regresu do Twojej firmy za płatność od kontrahenta) i niepełnego (z regresem) aby finansować faktury za towary lub usługi. 

Każdy typ faktoringu spełnia inną funkcję i powoduje inny rozkład ryzyka niewypłacalności kontrahentów między faktorem a faktorantem. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni produkt zabezpieczający firmę zarówno od strony możliwości finansowych i jak ewentualnego regresu w spłacie.

Wybierz najlepszy faktoring i mądre finansowanie. Dobierz odpowiedni rodzaj faktoringu i porównaj koszt faktoringu z kredytem.

Na czym polega faktoring? Zarówno faktoring jak i kredyt obrotowy to rozwiązania, które pozwalają zachować płynność finansową w firmie. Oba jednak znacznie się różnią od siebie w swojej charakterystyce. O ile kredyt zawsze obniża zdolność kredytową o tyle korzystanie z faktoringu nie obniża zdolności, a dodatkowo dla spółek kapitałowych faktoring pełny jest zobowiązaniem pozabilansowym, dzięki czemu nie zwiększa poziomu posiadanych zobowiązań i dodatkowo znacznie poprawia wskaźniki rotacji należności. Dlatego faktoring to usługa która może korzystnie wpłynąć na strukturę bilansu.

Przy kredycie brany jest pod uwagę zysk/dochód przedsiębiorstwa w celu wyliczenia zdolności kredytowej, w przypadku faktoringu przede wszystkim zdolność płatnicza kontrahenta. O ile przyznanie kredytu uzależnione jest od kondycji finansowej przedsiębiorcy, gdyż to on będzie spłacał kredyt, o tyle faktoring bazuje na odbiorcach, gdyż to oni spłacają należności z faktury. Dlatego też często firmy, które nie mogą uzyskać kredytu w banku, mogą otrzymać faktoring. Przedsiębiorca wnioskując o kredyt powinien mieć staż działalności minimum rok. Faktoring możesz uzyskać już w pierwszych dniach działalności firmy aby finansować koszty bieżącej działalności firmy.

Ile kosztuje faktoring? Jak działa faktoring w przedsiębiorstwie? Jak szybszy spływ należności z faktury poprawia cash flow?

Jeśli chcesz sprawdzić ile dni czekasz na spływ należności w swojej firmie podziel średni poziom należności handlowych przez przychody i przemnóż przez liczbę dni w analizowanym okresie. Zamieniając faktury z odroczonym terminem płatności na gotówkę poprawiasz strukturę przepływów pieniężnych w firmie oraz płynność finansową. 

Z mojego doświadczenia wynika, że na ostateczną cenę za usługę faktoringu, wpływ ma kilka czynników. Są to przede wszystkim: planowany do zrealizowania obrót na koncie faktora w ciągu 12 miesięcy, ilość zgłoszonych do faktoringu odbiorców, liczba wystawianych w ciągu roku faktur, terminy płatności na fakturach oraz rodzaj faktoringu.

W ofertach otrzymanych od faktorów koszty faktoringu zaprezentowane są z reguły w następujący sposób: prowizja za przyznanie limitu finansowania – tzw. prowizja przygotowawcza, prowizja faktoringowa pobierana od aktualnej wartości sfinansowanej wierzytelności uzależniona od terminu płatności z faktury oraz odsetki faktoringowe uzależnione od poziomu oprocentowania limitu faktoringu. Pamiętaj aby zawsze przeliczyć opłacalność faktoringu w odniesieniu do marży generowanej przez Twój biznes i potencjalnych korzyści płynnościowych.

Doradca ds faktoringu Warszawa – kontakt

Jeśli szukasz pomocy w doborze odpowiedniego rodzaju faktoringu i chcesz znaleźć najlepszą cenowo ofertę, skontaktuj się ze mną. Od wielu lat pomagam przedsiębiorcom w uzyskaniu najlepszego faktoringu i współpracuję z większością firm faktoringowych dostępnych na rynku. Korzystając z mojego doświadczenia sprawnie przejdziesz przez cały proces aż do uzyskania korzystnej decyzji faktoringowej i dodatkowo pomogę Ci wynegocjować najlepszą cenę. Pomogę Ci podpisać bezpieczną umowę faktoringu. Napisz do mnie na doradca@consulter.pl  lub zadzwoń.