Pożyczki pozabankowe to pożyczki udzielane przez pozabankowe instytucje finansowe. Traktowane jako alternatywa dla tradycyjnych kredytów umożliwiają pozyskanie środków na dowolne cele: bieżącą działalność, inwestycje, spłatę zaległości w ZUS, US czy KRD. Na jakich zasadach działają i komu przyniosą najwięcej korzyści?

Pożyczki pozabankowe mogą być dobrym rozwiązaniem szczególnie wtedy gdy nie możesz skorzystać z kredytu bankowego. Udzielane przez instytucje pozabankowe, pozwalają pozyskać dodatkowe środki szybko, wygodnie, przy minimum formalności.

Pożyczka pozabankowa – kwoty

To, ile pieniędzy będziesz mógł pożyczyć i w jakim czasie będziesz musiał zwrócić środki, zależy od pożyczkodawcy, konkretnej oferty oraz w przypadku pożyczek z zabezpieczeniem — wartości zabezpieczenia. Wśród firm, z którymi współpracuję, znajdziesz takie, które pożyczą kilkaset tysięcy zł bez zabezpieczeń i nawet do kilkudziesięciu milionów przy zabezpieczeniu spłaty nieruchomością. W każdym z tych przypadków okres spłaty wynosi od kilku miesięcy do kilku lat.

Pożyczki pozabankowe bez bik

Jedną z najważniejszych zalet pożyczek pozabankowych jest możliwość pozyskania dodatkowych środków w bardzo krótkim czasie. Większość instytucji pozabankowych nie wymaga dostarczania zaświadczeń o niezaleganiu, nie sprawdza także baz — Biura Informacji Kredytowej oraz Biur Informacji Gospodarczej. Sięgając po pożyczkę pozabankową, wstępną decyzję możesz otrzymać nawet w ciągu 2 dni od złożenia wniosku. Dużym walorem jest także dostępność pożyczek dla obcokrajowców i branż niefinansowanych przez banki oraz możliwość pozyskania dodatkowych środków już od pierwszego dnia działalności.

pozyczki pozabankowe czy się opłacają
Pożyczki pozabankowe – Consulter

Pożyczki pozabankowe — komu przyniosą najwięcej korzyści?

Pożyczki pozabankowe to produkty stworzone z myślą o podmiotach, które nie mają szans na pozyskanie tradycyjnego finansowania z banku.

Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być np. zaległości podatkowe, kiepska historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej, niewystarczająca zdolność kredytowa czy krótki staż działania firmy na rynku.

Dla takich firm pożyczki pozabankowe często są jedyną możliwością, aby otrzymać dodatkowy zastrzyk gotówki i „wyjść na prostą” – odbudować płynność finansową czy spłacić długi.

Koszty pożyczek pozabankowych

Koszty pożyczek pozabankowych są wyższe niż koszty trakcyjnego finansowania w banku. Właśnie w ten sposób pozabankowi pożyczkodawcy rekompensują sobie dużą elastyczność, otwartość na potrzeby mniej wiarygodnych klientów i towarzyszące mu wyższe ryzyko. Z reguły oprocentowanie takiego finansowania wynosi powyżej 20% w skali roku.

Kredyty pozabankowe – czy są bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się, czy sięgnięcie po pożyczkę pozabankową zwaną również kredytem pozabankowym jest bezpieczne. Nic dziwnego. Z powodu braku regulacji prawnych jeszcze kilkanaście lat temu na rynku popularnych chwilówek panowała istna samowolka. A skojarzenia i wspomnienia tego okresu dla wielu osób są wciąż bardzo żywe.

Na szczęście, takie realia są dzisiaj wyłącznie wspomnieniem. Jednak ze względu na ograniczony nadzór na tym segmentem branży, warto poruszać się po nim ze wsparciem doświadczonego kompana. Warto dokładnie przeanalizować warunki takiej pożyczki i zapisy w umowie przed jej podpisaniem. Ponieważ są to z reguły produkty krótkookresowe warto również mieć pewne żródło spłaty zobowiązania.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę pozabankową?

Oferta dostępnych na rynku pożyczek oferowanych przez pozabankowe instytucje finansowe jest bardzo szeroka. Niestety, nie wszystkie propozycje są warte zainteresowania. Aby uniknąć długofalowych konsekwencji wynikających z pochopnie podjętych decyzji skontaktuj się ze mną. Dzięki mojej pomocy w szybki i przede wszystkim bezpieczny sposób pozyskasz dodatkowe środki —na bieżącą działalność, spłatę długów czy inwestycje.