Doradca Finansowy dla Firm i Konsumentów

Dzień dobry. Nazywam się Rafał Nowakowski. Jestem założycielem marki Consulter. Z wykształcenia jestem prawnikiem. Ukończyłem również studia podyplomowe o kierunku zarządzanie sprzedażą i wycena nieruchomości. Posiadam licencje pośrednika w obrocie nieruchomościami nr 26202 oraz licencję zarządcy nieruchomości nr 29876 Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Przez ponad 10 lat zdobywałem doświadczenie w bankowości biznesowej i korporacyjnej piastując po drodze różne stanowiska m.in. doradcy biznesowego, bankiera korporacyjnego czy menedżera klientów kluczowych. Posiadam praktyczną wiedzę w zakresie analizy finansowej przedsiębiorstw i oceny kondycji finansowej, analizy kredytowej oraz strukturyzacji transakcji biznesowych. Najcenniejsze doświadczenie dała mi praca z konkretnym klientem – case study. Od 15 lat analizuję sytuację finansową zarówno przedsiębiorstw z segmentu MŚP jak i osób fizycznych z różnymi problemami. Zdobyta w ten sposób praktyka pozwoliła mi wypracować skuteczne sposoby rozwiązywania problemów różnych branż działalności gospodarczej i doboru rozwiązań w zależności od potrzeb jakie pojawiają się w przedsiębiorstwie.

Harmonijnie łącząc obie specjalizacje (prawo i finanse), pomagam przedsiębiorstwom i klientom indywidualnym rozwiązywać ich problemy finansowe oraz realizować ważne przedsięwzięcia biznesowe i życiowe. Specjalizuję się w pozyskiwaniu różnych form finansowania dla firm (JDG, spółki osobowe i kapitałowe) zarówno na uproszczonej jak i pełnej księgowości. Wyszukuję najlepsze produkty finansowe dostępne na rynku w bankach komercyjnych i spółdzielczych, instytucjach leasingowych i od faktorów. Przeprowadzam sprawnie przez cały proces pozyskania finansowania od spisania wniosku przez analizę, uzyskanie satysfakcjonującej decyzji oraz podpisanie bezpiecznej i korzystnej umowy. 

Więcej aktualnych informacji na temat różnych produktów finansowych znajdziesz na moim blogu

Finanse i Nieruchomości to moja pasja. Jako pośrednik nieruchomości specjalizuje się w obsłudze rynku pierwotnego – lokale mieszkalne, komercyjne i inwestycyjne. Nie pobieram prowizji za obsługę od klienta kupującego. Całkowicie bezpłatnie zapewniam kompleksowe i profesjonalne wsparcie na każdym etapie zakupu nieruchomości od dewelopera: znalezienie odpowiedniego lokalu, negocjacja ceny, dostosowanie harmonogramu płatności, analiza zapisów umowy rezerwacyjnej i deweloperskiej oraz pozyskanie najlepszego kredytu hipotecznego dla osób fizycznych lub inwestycyjnego dla firm na zakup nieruchomości.

Doradca Finansowy i Kredytowy

Często trafiają do mnie klienci, zniechęceni kolejnymi odmownymi decyzjami w bankach, instytucjach leasingowych i faktoringowych. Dzięki wiedzy i dużemu doświadczeniu potrafię pomóc również im. Jako ekspert od spraw trudnych potrafię znaleźć wyjście z sytuacji, która pozornie wydaje się nie do rozwiązania. Często poprzez szereg różnych działań przygotowuję klientów do uzyskania finansowania.

Moje umiejętności docenił magazyn Forbes. Przeczytaj artykuł o tym, jak pomogłem w trudnej sytuacji spółce z o.o., której bank odmówił finansowania ze względu na wygenerowaną stratę. Dzięki temu zrozumiesz moje podejście do klienta, które polega na dokładnej analizie sytuacji finansowej oraz zdiagnozowaniu bolączek finansowych. A następnie podjęcie właściwych działań i dobór rozwiązań w celu przywrócenia dobrej kondycji finansowej i dalszego rozwoju.

Rafał Nowakowski – doradca finansowy, właściciel marki Consulter