Doradca kredytowy dla konsumentów. Oferuję Ci bezpłatną pomoc w znalezieniu najlepszego kredytu konsumenckiego!

Kredyt hipoteczny, pożyczka hipoteczna, kredyt gotówkowy, kredyt konsolidacyjny!

 

Dowiedz się więcej o kredytach konsumenckich

Zdzwoń i powiedz jakiego kredytu szukasz?

Kredyt konsumencki – kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie udzielane konsumentom z reguły na kilkadziesiąt lat. Długi okres czasu w umowie o kredyt generuje wysoki koszt odsetkowy, dlatego ważne aby zaciągnąć kredyt mądrze. Nie należy się kierować tylko najniższą ratą i brać kredyt hipoteczny na maksymalny okres. Powinno się dobrać wysokość raty do własnej sytuacji finansowej i swojej zdolności kredytowej. Warto również ocenić czy wziąć kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym a może zmiennym oraz czy korzystniejsza dla nas będzie rata annuitetowa czy malejąca jakie to ma przełożenie na koszt odsetkowy. Nie powinno się również patrzeć tylko na sam poziom marży która jest składową oprocentowania. Marża przy kredycie hipotecznym jest bardzo ważna gdyż jest stałym elementem oprocentowania, ale co z WIBOR-em a może z WIRON-em? Warto wziąć pod uwagę wszystkie prowizje i opłaty u danego kredytodawcy a wpływające na poziom RRSO i całkowity koszt kredytu oraz warunki zawarte w umowie kredytowej w tym możliwość wcześniejszej spłaty kredytu aby można było odstąpić od umowy i spłacić kredyt bez dodatkowych opłat. Warto rozważyć wysokość wkładu własnego, który nie tylko wpływa na cenę kredytu i odsetki, ale również jako nasz udział w inwestycji (jaką jest zakup mieszkania lub domu) redukuje na starcie wysokość zadłużenia wobec wartości nieruchomości a przez to mityguje ryzyko związane z kredytem hipotecznym w przyszłości.

Kredyt konsumencki – ustawa i umowa o kredyt

Ustawa o kredycie konsumenckim dokładnie precyzuje jaka umowa pożyczki lub umowa kredytu jest kredytem konsumenckim oraz które umowy nim nie są. Kiedy zawieramy umowę o kredyt wiązany zaciągając kredyt konsumpcyjny a kiedy kredyt gotówkowy lub konsolidacyjny. Przedstawia definicje ważnych dla konsumenta pojęć jak: rzeczywista roczna stopa oprocentowania, stopa oprocentowania kredytu, całkowita kwota kredytu, całkowity koszt kredytu i inne. A podmiot bankowy lub pożyczkowy który udziela kredytów konsumenckich musi dokonać oceny zdolności kredytowej. Jeśli chcesz sprawdzić bezpłatnie swoją zdolność kredytową aby dowiedzieć się na jaką maksymalną kwotę możesz liczyć, wyliczyć limit w kredycie odnawialnym lub poznać ranking kredytów instytucji finansowych z najlepszą ofertą napisz do mnie lub zadzwoń. 

Ustawa o kredycie konsumenckim daje w relacjach z kredytodawcą szeroką ochronę i szereg praw konsumentom. Narzuca również na podmioty finansowe szereg obowiązków związanych z udzieleniem kredytu konsumentowi nad spełnieniem których czuwa m.in. Komisja Nadzoru Finansowego. Warto mieć świadomość swoich praw dotyczących kredytu konsumenckiego takich jak odstąpienie od umowy o kredyt konsumencki 14 dni, uzyskanie w każdym czasie harmonogramu spłat w przypadku zawarcia umowy o kredyt konsumencki na czas określony czy sankcja kredytu darmowego w przypadku naruszenia przez kredytodawców przepisów ustawy. Kredyt konsumencki przeznaczony może być na różny cel. Mogą to być umowy o kredyt odnawialny, kredyt samochodowy, kredyt gotówkowy czy pożyczka pozabankowa. Jeśli szukasz najlepszych kredytów i pożyczek konsumenckich i chcesz uzyskać je bezpieczenie mając świadomość praw jakie Ci przysługują napisz do mnie na doradca@consulter.pl lub zadzwoń.

Kredyt konsumencki – doradca hipoteczny

Jako doradca kredytów hipotecznych od wielu lat pomagam znaleźć klientom najlepsze oferty kredytów hipotecznych. Dodatkowo pomagam dopasować kredyt do potrzeb i możliwości kredytobiorcy. Pomogę Ci w zebraniu wszystkich wymaganych przez bank dokumentów i będę czuwał nad procesem kredytowym od momentu złożenia wniosku aż do wypłaty kredytu. Co więcej moja pomoc dla Ciebie jest całkowicie bezpłatna. Jako pośrednik kredytów hipotecznych jestem wynagradzany przez bank, a moje wynagrodzenie w żaden sposób nie wpływa na cenę Twojego kredytu. Otrzymasz taki sam kredyt wnioskując o niego za moim pośrednictwem, jak robiąc to samemu.

Jako prawnik z wykształcenia dodatkowo pomagam moim klientom zweryfikować księgę wieczystą oraz inne dokumenty związane z nabywaną nieruchomością. Zwracam uwagę na zapisy zawarte w umowie przedwstępnej, umowie deweloperskiej oraz w umowie kredytowej, abyś czuł/a się bezpiecznie i pewnie.

Dużo aktualnych informacji na temat kredytów konsumenckich w tym kredytów hipotecznych znajdziesz na moim blogu

O tym dlaczego warto skorzystać z mojej pomocy możesz przeczytać tutaj

Najlepszą rekomendacją są szczere opinie klientów. Przeczytaj na mojej wizytówce firmowej co mówią o mnie klienci, którym pomogłem i napisz do mnie lub zadzwoń – Consulter Doradca Finansowy